Oblíbená turistická místa v okolí

potokNaše obec sice nepatří mezi turisticky vyhledávané a atraktivní, ale i přesto zde najdeme několik zajímavostí.

Patří mezi ně „Mlynářská cyklostezka“ (www.mlynarskastezka.cz). Cyklostezka prochází naší obcí a má zde jedno svoje zastavení, kterým je „Švomův mlýn“. Jak již název napovídá, jedná se o cyklostezku, která mapuje historii mlynářství a je součástí tematické nadregionální cyklistické trasy, která dosahuje téměř 185 kilometrů.

Další, především pěšími turisty vyhledávanou trasou, je trasa značená červenou turistickou značkou. Tato nás provede nejen po přírodních krásách okolí naší obce, ale lze se po ní vydat i do okolních obcí a měst.

rekreace-zahradisteV těsné blízkosti osady Zahradiště leží Rekreační středisko Zahradiště (www.zahradiste.cz). Svojí polohou, na rozhraní polí a lesa, je vhodné nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro školy, organizace, sportovní oddíly, školy v přírodě nebo seniory. Využívá se mimo jiné i pro kynologické organizace, svatební hostiny nebo oslavy různého druhu. Velkostatek Maria Podstatzka-Lichtenstein rekreačnímu středisku v létě pronajímá Starozahradištský rybník, který s ním těsně souvisí. V rybníku vždy po výlovu nechává nasazené kapry tržní velikosti pro rekreační rybolov. Výhodou střediska je čistá a krásná okolní příroda.

Pro zatraktivnění turistiky a zejména pro potřeby naší školy má zastupitelstvo a vedení obce v úmyslu vybudovat v Radostíně nad Oslavou přírodní naučnou stezku. Stezka bude zaměřená na rybníky a okolní krajinu (ve směru obecní louka Bejkovnice, rybník Benýšek, ZnětíneckéHejkraby, rybník Vopršálek).

Nahoru