Organizace a spolky

Kontinuita společenského života

Společenský život v městysu je bohatý a rozmanitý. Naši občané jsou aktivní jak v oblasti kultury, tak i sportu. Bylo tomu tak v minulosti stejně jako dnes. Staré dobré tradice a aktivity zůstávají, pokračují a přizpůsobují se současným možnostem. Mimo to vznikají aktivity nové. Mezi ně patří například Tvořivé večery nebo Angličtina pro začátečníky a pokročilé.

divky-v-krojiSnažíme se udržovat lidové zvyky – např. chození maškary, hrkání a chození po koledě o velikonocích, pálení čarodějnic, stavění a kácení máje, Mikulášská nadílka apod.

Z těch novějších zvyků je to třeba „Vítání nových občánků do života“, „Loučení s mateřskou školou“ a „Poslední zvonění“ pro žáky základní školy při ukončení školní docházky. Tyto akce již mnoho let zajišťoval Sbor pro občanské záležitosti, dnes Společenská komise. V poslední době k těmto osvědčeným akcím přibylo ještě „Setkání důchodců“.

plnySalV městysi žije většina věřících občanů a to se v životě městyse samozřejmě projevuje – občané organizují slavení křesťanských svátků a pořádání různých slavností. Každoročně je například pořádáno procesí na pouť do Obyčtova, zábavné odpoledne ke Dni matek, oslava pouti sv. Bartoloměje v našem farním kostele, pouť rodin do Netína, průvod po městysi na svátek Božího těla s květinovými oltáři na čtyřech světových stranách, pořádání farního plesu apod. Nově se ve farnosti také začal pořádat farní den na hasičském cvičišti nebo odpoledne pro rodiny s dětmi a mnohé další. Velmi dobře pracuje také Centrum pro rodiče s dětmi - KOPRETINA při římskokatolické farnosti v našem městysi.

Kultura a sport se odehrává venku na hřištích, v přírodě, na zamrzlém rybníce, na hasičském cvičišti, na městečku, v tělocvičně, nebo v kulturním domě. V kulturním domě se pořádají plesy, taneční zábavy, dětský karneval, divadelní představení a besídky pořádané školou nebo odpolední posezení pro naše důchodce. A už druhým rokem tam probíhaly taneční kurzy pro začátečníky i pokročilé. V neposlední řadě v místním kulturním domě hraje a má své zázemí radostínský ochotnický soubor Becheráček, který v letošním roce slaví sto desáte výročí trvání ochotnického divadla.

SPL Radostín nad Oslavou

Jsme tým amatérských hokejových nadšenců z Radostína nad Oslavou a blízkého okolí. Svoje zápasy hrajeme na Zimním stadioně ve VELKÉM MEZIŘÍČÍ. V našem týmu jsou hráči všech věkových kategorií. Uvítáme zájem o jakoukoli spolupráci s naším klubem.

Více zde: https://hokejradostinno.webnode.cz/

SPL Radostín_nad_Oslavou

Nahoru